Domů » Zázrak jménem ultrazvuk

Zázrak jménem ultrazvuk

Ultrazvuk je součástí velké skupiny metod, tzv. fyzikální terapie. Používáme jej jako doplněk, který nám pomáhá léčbu urychlit a zefektivnit.

 

Ultrazvuk je vlna

Zobrazené zvukové vlnění.

Ultrazvuk je zvukové vlnění, jeho frekvence je větší než slyšitelný zvuk (pro terapii využíváme frekvenci nad 20 kHZ). Jedná se vlastně o mechanické vlnění, které je v těle různě pohlcováno a přeměňováno na teplo, také dojde k rozkmitání buněk a tím k mikromasáži. V reakci na teplo se zvyšuje prokrvení daného místa. Pokud jej používáme ve fyzioterapii, mluvíme o ultrasonoterapii.

 

Ultrazvuk snižuje bolest

Místním zvýšením tepla dojde ke zvýšení prokrvení, krev ošetřeným místem protéká rychleji. Zmenšuje se otok, mizí modřiny, snižuje se bolestivost, uvolňují se svaly. Nejčastěji ultrazvuk využíváme pro terapii namožených bolavých svalů, bolestí zad (pokud jsou spojené se stažením svalů) nebo u výronů kotníků.

 

Proč jej označuji za zázrak?

Ve čtvrtek jsem si při dobíhání tramvaje natáhla lýtkový sval natolik, že jsem téměř nemohla na nohu došlápnout. Naštěstí jsem měla možnost využít terapii pomocí ultrazvuku přímo v naší ordinaci. Použila jsem ho celkem 4x (ve čtvrtek, v sobotu, v neděli a v pondělí). Nyní jsem prakticky bez bolestí a mohu normálně chodit!

 

Praktické použití ultrazvuku

Jak je to možné?

Ultrazvuk uvolnil svaly, které se v obraně před možným zraněním stáhly. Uvolněním stažených svalů došlo ke snížení bolestivosti i mírného otoku, který vznikl poškozením tkáně. Takto rychlé zlepšení bylo možné také proto, že jsem ultrazvuk mohla použít velmi brzy po zranění.

 

Můžeme pomoci i Vám! Stačí nás kontaktovat na telefonu 776 131 664 a domluvit si terapii.

 

Informace uvedené v tomto článku nejsou a nemohou sloužit jako náhrada konzultace s fyzioterapeutem nebo lékařem. Prosím, nepoužívejte tento článek ke stanovení Vašeho zdravotního stavu a jako návod pro léčbu Vašich obtíží. Ve všech případech týkajících se Vašeho zdraví se poraďte se svým fyzioterapeutem nebo lékařem.